iddialiyiz.net

MÜKEMMEL ALAN ADI SEÇİN

Doğru etki alanını bulmanızı ve çevrimiçi ortamda güvenli bir yuvası olmasını sağlayacağız.

Başlayan Fiyatlarla;

250.00TL/yıl

Başlayan Fiyatlarla;

175.00TL/yıl

Başlayan Fiyatlarla;

175.00TL/yıl

Domain

İsminiz veya işletmenizin adını içeren alan adı ile internet ortamında imajınızı koruma altına alabilirsiniz. Böylece farklı kişi veya kuruluşların, adınızı taşıyan bir alan adına sahip olmasının önüne geçebilirsiniz.

Ücretsiz Whois Gizleme

Sahip olduğunuz alan adının whois (kimlik) bilgilerini ücretsiz gizleyin. Kimlik bilgilerinizi gizleyerek spam maillere karşı kendinizi koruma altına alın.

Domain Uzantısı İlk Yıl Yenileme
.com Popular 250.00TL 250.00TL
.net Popular 175.00TL 150.00TL
.org Popular 175.00TL 150.00TL
.info Popular 175.00TL 150.00TL
.xyz 75.00TL 75.00TL

Domain Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Domain belirlerken, mümkün olduğunca kısa ve kolay hatırlanabilir olmasına özen göstermelisiniz. Net ifade içeren, kolay telaffuz edilebilen ve özel karakter barındırmayan alan adları daha akılda kalıcı olacaktır.
Kayıt etmek istediğiniz alan adının için mevcut bir marka tescili olup olmadığını kontrol edin. Koruma altında olan ve marka tescili yapılmış bir kelime/marka alan adını almanız, telif hakkı sorunları yaşamanıza sebep olabilir.
İşletmeniz veya markanız için bir domain kayıt etmeyi planlıyorsanız, marka/işletme adınız ile kayıt edeceğiniz alan adının uyumlu olmasına dikkat edin. Ayrıca işiniz ile uyumlu (*moda, cafe, shop* vb.) uzantıları da değerlendirebilirsiniz.
Bir alan adı kaydetmeden önce, ilgili kelimede yapılan aramaları ve bu aramaların yoğunluğunu araştırın. Böylece organik araması daha fazla olan bir alan adı kaydederek, daha fazla ziyaretçi potansiyeline sahip olabilirsiniz.
Bir web sitesi açmak için öncelikle bir domain satın almak gereklidir. Seçilen alan adı, mümkün olduğunca kısa, anlamlı ve akılda kalıcı olmalıdır. Her dilde kolayca okunabilen bir yapıda alan adı kayıt etmek, ilgili web sitesine farklı ülke ve bölgelerden de kolay erişim sağlanması için fayda sağlayacaktır. Kayıt edilecek alan adı, yayınlanacak web sitesi içeriği ile uyumlu olmalı ve site ile alakalı anahtar kelimeleri içermelidir. Ayrıca kayıt öncesi, belirlenen alan adı ile ilgili mevcutta bir marka tescili yapılıp yapılmadığını sorgulamak, daha sonra karşılaşılabilecek telif sorunları ve yasal problemlerin önüne geçmek için de faydalı olacaktır.
ICANN verilerine göre dünyanın en popüler 3 alan adı uzantısı; .com domain, .net domain ve .org domain olarak öne çıkmaktadır. Ülkemizde .com.tr domain, işletmelerin ve marka sahiplerinin belge ile kayıt edebildiği bir alan adı uzantısıdır. 2020 yılının ikinci çeyrek verilerine göre dünyada kayıtlı toplam 370 milyondan fazla alan adı bulunmaktadır. Bunun 148 milyondan fazlası .com domain’dir. Uzantılara göre domain fiyatları farklılık göstermekle birlikte en ucuz domain kayıt işlemini natro.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Alan adı fiyatları incelendiğinde söz konusu rakamlar yıllık domain ücretlerini ifade etmektedir.